Bilmeniz gereken her şey

Minecraft Live nedir?

Minecraft Live, dünyanın dört bir yanından erişilen sanal bir etkinliktir. Oyunlarımız ve içerik üreticilerimiz hakkında haberlerle doludur ve oyunu etkileyen bir topluluk oylaması içerecektir.


Minecraft Live'ı nasıl izleyebilirim?

Minecraft Live'ı internet bağlantısı olan herhangi bir yerde izleyebilirsiniz. Minecraft.net/live veya Facebook, YouTube ve Twitch hesaplarında izlemek için telefonunuzu, tabletinizi, bilgisayarınızı veya oyun konsolunuzu kullanın.


Minecraft Live ne zaman?

Minecraft Live, 15 Ekim 2022'de sanal olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye saati ile 19.00'da başlayacak.


Mob Oylaması nedir?

Her yıl, inanılmaz Minecraft topluluğu yeni bir mob için oy vererek oyunu şekillendirmemize yardımcı oluyor! Önceki oylamalardan sonra Minecraft'a eklenen moblardan bazıları parlayan mürekkep balığı, allay ve... fantomdu. Dikkatlice seçin. Lütfen.


Ne zaman oy kullanacağım?

Oylama 14 Ekim günü Türkiye saati ile 19.00'da başlayacak ve 15 Ekim 19.00'da sona erecek. Sadece bir oy hakkınız var, ancak bu 24 saat boyunca oyunuzu istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.


Bu yıl Twitter'da oy kullanabilir miyim?

Minecraft oynayan herkesin sesini duyurma şansı olduğundan emin olmak istiyoruz, bu yüzden oylamayı kendi platformumuza taşıdık. Başlatıcıda, Minecraft.net adresinde ve Bedrock Edition için özel karnaval haritamızda oy vereceksiniz, sunucularımız Minecraft Live 2022 sırasında kazananı açıklayana kadar oylama anonim kalacaktır!


Bu yıl hangi moblara oy verebilirim?

Seçebileceğiniz üç mob var: tuff golem, rascal ve sniffer.


En sevdiğim mob için nasıl oy kullanabilirim?

Bu önemli etkinlik için oluşturulan Bedrock Edition, Minecraft Live 2022 Haritasını oynayarak oy kullanabilirsiniz! Bedrock Edition'ınız yoksa, başlatıcıyı açarak veya Minecraft.net/live adresini ziyaret ederek çevrimiçi oy kullanabilirsiniz.


Minecraft: Bedrock Edition'da nasıl oy kullanırım?

Cihazınızda Minecraft: Bedrock Edition'ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Oyunu başlatın ve ana ekranın sol alt köşesinde bulunan Minecraft Live düğmesine tıklayın. Zor kısım şimdi başlıyor, o da hangi moba oy vereceğinizi seçmek!


Neden Minecraft: Bedrock Edition'da oy kullanmalıyım?

Bu karnaval temalı, çok oyunculu harita, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların hep birlikte en sevdikleri moba oy vermeleri için düzenlenmiş özel bir canlı etkinliktir! Hangi mobun Minecraft'a katılmasını istediğinize karar verdiğinizde oy kullanmak için şalterini indirin! Diğer Minecraft oyuncularıyla oy vermenin ve karnavalı keşfetmenin yanı sıra, oynayabileceğiniz birçok mini oyun olacak! Minecraft Live 2022 Haritası'nın ön izlemesi için bu fragmanına göz atın!


Bedrock Edition'ım yoksa ne yapmalıyım?

Sorun değil, oy vermenin iki yolu daha var! Başlatıcıyı açarak veya Minecraft.net/live adresini ziyaret ederek çevrimiçi oy verin. Ancak Xbox Game Pass aboneliğiniz varsa hem Java Edition'a hem de Bedrock Edition'a erişiminiz olduğunu unutmayın. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Minecraft.net/article/java-or-bedrock-edition.


Bedrock Edition’da oy vermek için nasıl oturum açarım?

Oturum açmak veya hesap oluşturmak için Help.minecraft.net/hc/articles/360045828292-How-to-Log-In-to-Minecraft talimatlarını izleyin.


SSS

Başka sorularınız var mı? Yardım sitemizde daha fazla cevap bulabilirsiniz!